Bio

EXIL 51

První zkoušky, toho času ještě bezejmenného projektu libereckých hudebníků, proběhly někdy v létě roku 2009 v garáži u Vojty Šilhána. Úvodní koncert, již pod názvem EXIL 51, se uskutečnil 12. února 2010 v jabloneckém Klubu Na Rampě. Za těch téměř sedm let, které od garážových jamů uplynuly, toho skupina stihla poměrně hodně. Napsáno více než 40 písní, odehráno cca 150 koncertů, vydáno CD Pálíme vlaštovky (2010), EP Zbrusu staré písně (2012), CD Soukromé války (2013). Účast v mnoha regionálních i celorepublikových hudebních soutěžích, vystoupení na letních festivalech - Benátská noc, Noc plná hvězd, Hradek Rock Summer a mnoha dalších. Písně EXIL 51 se dostaly do éteru českých rádií - Radio Contact Liberec, ČRo Sever, Rádio Dobrý den, Rádio Bonton, Kiss Delta. Úspěch zaznamenala zejména píseň Běžkařská.

V roce 2014 jsme byli součástí projektu Ekompilace 2014, díky němuž jsme nahráli písně Tečka (viz BZ přehravač) a Řidičská a odehráli několik pěkných koncertů po boku skupin Bára Zemanová, Vypsaná fixa a dalších, rok 2015 se nechl v duchu elektroakustických  vystoupení, která se podle našeho názoru skutečně vydařila.

S formací EXIL 51 spolupracuje Honza Myšák, který připravuje videoprojekce kombinované s Vjingem. Za zvukařským mixpultem stává Michal Brůna.

Jeden za všechny, všichni za 51!