Média

S novou deskou Exil 51 – Soukromé války jsem ujel už mnoho set kilometrů, a tedy měl možnost se do ní dostat. Chvilku mi to trvalo. A mám vyzkoušeno, že to je dobré znamení. Několik písní, jako Pávi, Přicházím v míru, nebo (Ne)kuřácká, mě ze začátku moc nebavilo. No jo, jenže při x-tém poslechu mě Pávi vtáhli beatlesáckým refrénem a stylovými fórky...

Leckdo by si mohl s přihlédnutím k aktuálním světovým trendům klást otázku, zda se v dnešní době vůbec ještě vyplatí vydávat klasická cédéčka.
Minimálně v případě Exil 51 ano - už jen kvůli skvěle minimalisticky laděnému přebalu a bookletu Soukromých válek.

Co mají společného rockoví muzikanti a běžkařské trasy v Jizerkách? Písničku. Liberecká skupina Exil 51 natočila "zimní" skladbu Běžkařská. Videoklip k ní se odehrává na jizerskohorských trasách a na svém webu ho sdílí společnost, která spravuje Jizerskou magistrálu.

Ani ne za týden nasbíral nový videoklip Běžkařská liberecké party Exil 51 na youtube přes sedm tisíc zhlédnutí. Kapela také v s pátek zahraje společně s Vltavou v Klubu Vlak v Liberci. Více o klipu i koncertu v rozhovoru se zpěvákem a kytaristou Janem Odvárkou.

Mladá liberecká kapela Exil 51, tvořená bývalými muzikanty kapel Apex, Mystream a Lorely, namíchala na svém debutovém albu chutnou směs progresivního a kytarového rocku. Navíc deska nabízí několik opravdových hitů…